Wrocławski Rajd Ślężański – edycja zimowa
17–18 stycznia 2026
Masyw Ślęży • Przedgórze Sudeckie • Nizina Śląska
📍 START – SOBOTA (17.01)
🕠 5:30 – zbiórka
📌 ul. Stanisławowska 90, Wrocław (Muchobór Wielki)
– przy początku szlaku niebieskiego
📍 Pinezka Google Maps
➡️ Kilka chwil po starcie docieramy do busa!
Podczas pierwszego dnia rajdu będzie nas obsługiwał bus. Spakuj duży plecak i idź z małym! Po drodze będą dwa momenty, podczas których podmienisz pusty termos na pełny, zmienisz mokre skarpetki itp.
– dostęp do depozytów będzie w Pałacu w Krobielowicach po ok. 18 km
⏰ między 10:00 a 11:30 (przerwa 45 minut)
– i w Michałowicach ,,Szybki pit-stop” po ok. 30 km
⏰ między 14:30 a 16:00 (10 minut przy wiatce, brak toalety)
☕ PAŁAC KROBIELOWICE – dłuższa przerwa (ok. 45 min)
📍 Pałac Krobielowice (jedyna długa przerwa)
- możliwość przebrania się
- dostęp do rzeczy pozostawionych w busie
Bierzesz cały swój duży bagaż z busa i idziesz z nim do pałacu. Tam robisz potrzebny przepak i na zbiórce kończącej przerwę odkładasz duży plecak do auta.
W trakcie przerwy nie będzie dostępu do busa!
W pałacu na hasło „CAŁA NAPRZÓD!”
- kawa / herbata – 12 zł
- kawa / herbata + szarlotka – 20 zł
Bardzo prosimy o niezamawianie posiłków w pałacowej restauracji – czas oczekiwania jest zbyt długi.
🥾 KONIEC SZLAKU (nie koniec wędrówki)
📍 W Sobótce dochodzimy do krańcowej kropki szlaku i kierujemy się szlakiem żółtym (i skrótami) do Domu Turysty ,,Pod Wieżycą”
Nie robimy zorganizowanej przerwy na zakupy w Sobótce! Jeśli potrzebujesz zrobić zakupy, to możesz się odłączyć. Do miejsca noclegowego docierasz wtedy sam, wybraną przez siebie drogą.
🏠 META DNIA i JEDZENIE – SOBOTA
⏰ ok. 18:15
📍 Dom Turysty pod Wieżycą
- od razu logowanie do pokoi
- 4 × czteroosobowe
- 1 × trzyosobowy
- 1 × dwuosobowy
📌 W Krobielowicach dostaniecie karteczki z menu i cenami z Domu Turysty ,,Pod Wieżycą”.
→ tam deklarujecie, co jecie wieczorem w Domu Turysty – info dociera do kuchni wcześniej – są gotowi. Po zalogowaniu do pokoi należy zejść do głównej sali schroniska, podejść do lady i zapłacić za wybrane wcześniej zamówienie.
🎶 WIECZÓR
⏰ ok. 19:00 – koncert DOMINA PRZEGINA
⏰ ok. 21:00
- po koncercie przejście do pokoi od tylnej strony budynku
(nie od głównej sali)
21:00 – 23:00 – OGNISKO 🔥
👉 Trzeba mieć własne:
- kiełbaski
- chleb
- ketchup
- kubek blaszany
✔️ Zapewnione:
- drewno
- kijki
- herbata z ogniska
🌄 NIEDZIELA (18.01) – PORANEK
8:40 – 8:55
📍 parking widokowy za kontenerami Browaru Wieżyca
📦 w tych godzinach można pozostawić duży plecak w busie (wrócimy po niego po Ślęży)
Od 9:00 – możliwość zamawiania śniadań
⚠️ Na śniadanie schodzimy:
- z kluczem
- z plecakiem
- gotowi do drogi
9:55 – zbiórka przed schroniskiem
❄️ WARUNKI / SPRZĘT
- temperatura: okolice 0°C, słonecznie
- RACZKI – OBOWIĄZKOWO!
- KIJKI – OBOWIĄZKOWO!
- LATARKA – OBOWIĄZKOWO!
- karimata/poddupnik
- ręcznik / ręczniki
- termosy, picie
- zapasowe rzeczy
📜 LISTA EKWIPUNKU TUTAJ
❌ Nie trzeba śpiwora!
⛰️ NIEDZIELA – TRASA
10:00 – start
14:00 – 15:30
📍 Ślęża
– czas na posiłek
⏰ ok. 17:30
- docieramy do busa
- odbieramy rzeczy
- ruszamy na stację kolejową
🚆 POWRÓT
🎯 Cel: pociąg do Wrocławia 19:02
🟡 Zapasowe opcje:
- 19:36 – bardzo niewygodne połączenie – ale jest! (przez Świdnicę, Jaworzynę itd.)
- 21:05 – bezpośredni
🗺️ TRASY:
🥾 TRASA DZIEŃ 1 TUTAJ
👠 TRASA DZIEŃ 2 TUTAJ
Rajdowa kadra:
Strażniczka komfortu:
Przewodniczka górska Barbara Bator – 601862165
Komandor rajdu:
Przewodnik górski Adam Bator – 519813666
Numery alarmowe:
112 – Europejski numer alarmowy
601 100 300 – Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe
985 – Ratownictwo Górskie i Wodne
